UTZ Chain of Custody Cocoa — Łańcuch dostaw kakao

UTZ oznacza „dobry” w języku Majów. UTZ to światowy program certyfikacji ustanawiający normy dla odpowiedzialnego zaopatrzenia i produkcji kawy, herbaty i kakao.
UTZ opracowało normy łańcucha dostaw przy produkcji kawy, herbaty i kakao. Dodatkowa informacja dla każdego produktu jest zawarta w Aneksie.
Certyfikacja dla tych standardów jest zarządzana przez jeden protokół certyfikacyjny.
Wymagania łańcucha dostaw skupiają się na identyfikacji pochodzenia i wykorzystaniu loga UTZ na opakowaniach dla konsumentów:

  • pełna możliwość identyfikacji pochodzenia produktu dla utrzymania łańcucha dostaw. W tym wejście, wyjście, identyfikacja, oddzielanie, ewidencja i etykietowanie.
  • Możliwa jest certyfikacja indywidualna i grupowa.
  • Metodologia certyfikacji łańcucha dostaw, w tym rejestracja bilansu masy w bazie danych UTZ oraz wykorzystanie loga UTZ na produktach dla konsumentów.

Organizacja LRQA jest doceniana przez UTZ dzięki ofercie usług certyfikacyjnych w łańcuchu dostaw kakao.

Co oznacza logo „UTZ Certified” na produkcie zawierającym kakao?

Jeśli na produkcie zawierającym kakao zobaczysz logo UTZ, możesz mieć pewność, że nabyta ilość kakao certyfikowanego przez UTZ jest zgodna z ilością potrzebną dla tego produktu. Rolnicy uprawiający certyfikowane kakao zostali przeszkoleni do wdrażania dobrych praktyk w rolnictwie, z szacunkiem dla ludzi i planety
Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź (nową) stronę: www.utz.org.