Lloyd’s Register ogłasza wprowadzenie technologii Greenfence Platform Technology

W tym tygodniu organizacja LR ogłosiła o dokonaniu znaczącego kroku w celu ułatwienia rozwoju usług ubezpieczeniowych w oparciu o nowe technologie, które wykorzystują nowy ekosystem platform gospodarczych.

Do tego najnowszego osiągnięcia LR wybrała stworzoną w Dolinie Krzemowej technologię greenfence, pierwszą platformę służącą rynkowi branży TIC (Testing, Inspection, Certification). greenfence oferuje LR niezrównany potencjał możliwości połączenia, skalowalności i interoperacyjności istniejących baz danych, schematów i systemów, ale także wspomaga przyszły rozwój i rozszerzenie usług ubezpieczających we wszystkich sektorach branży.  LR wierzy, że wdrożenie technologii greenfence zwiększy poziom wiarygodności organizacji ze złożonymi łańcuchami dostaw o wysokim ryzyku, takimi jak dostawy żywności. LR oczekuje, że greenfence zakłóci tradycyjny model biznesowy branży TIC, co skłoniło LR do wczesnego wdrożenia tego rozwiązania. Wpłynie to na rozwijanie przez LR i LRQA szerokiej gamy usług wykorzystujących greenfence.

Organizacja LRQA będzie miała możliwość połączenia konwencjonalnej oceny z cyfrowym monitoringiem i rozwiązaniami audytowymi, które umożliwią dostarczanie usług zabezpieczających i informacyjnych w czasie rzeczywistym, przenosząc nacisk z retrospektywy na przewidywanie — z tego, co poszło nie tak, na to, co dopiero może pójść nie tak.  Poszerzy to i rozwinie obecne procesy audytu i kontroli w celu poprawy zaufania do łańcucha dostaw, z szerszym i głębszym podejściem do systemów i danych, bardziej skutecznym reagowaniem na istniejące i potencjalne zagrożenia i lepszym stosowaniem analizy, spostrzeżeń i doradztwa.

greenfence w wyjątkowy sposób łączy wszystkich — od dużych organizacji do ich najmniejszych dostawców — i obejmuje właścicieli globalnych standardów/schematów oraz usługi certyfikacyjne.  Platforma greenfence, dzięki wykorzystaniu najnowszych osiągnięć w zakresie sztucznej inteligencji, Big Data i inteligentnej automatyzacji, znacząco redukuje koszty, zwiększa wydajność i zapewnia widoczność i przejrzystość w całym łańcuchu dostaw oraz zwiększa zaufanie poprzez zaopatrzenie z certyfikowanych i pewnych źródeł — osób i firm. 

John Rowley, dyrektor zarządzający LRQA, komentuje: „Relacje pomiędzy LR i greenfence pokazują zaangażowanie LR w inwestowanie na przyszłość poprzez usługi z wykorzystaniem nowych technologii, które zapewniają większą wartość dla klienta.  Pozycjonuje to LRQA jako innowacyjną organizację w przemyśle spożywczym dzięki dostarczaniu szeregu potencjalnych usług dla platform gospodarczych łańcuchów dostaw opartych na technologii greenfence.  Będziemy również wykorzystywać tę technologię w celu zbadania potencjalnych możliwości na innych rynkach LR.”

Mitch Chait, dyrektor naczelny greenfence, komentuje: „LR jest przykładem lidera innowacji niezbędnych do wdrażania znaczących przekształceń ulepszających różne piony branży TIC (Testing, Inspection, Certification), w tym prawa człowieka i zrównoważony rozwój. Cieszymy się, że możemy dzielić się naszą wizją i wspierać organizację docenioną jako preferowany dostawca usług ubezpieczających dla największych światowych producentów żywności dzięki jej wyjątkowej wiedzy technicznej, globalnemu zasięgowi i zdolności do projektowania i dostarczania usług spełniających wymagania przemysłu rolnego.  Warte uwagi jest, że od prawie 260 lat LR konsekwentnie wykazuje zdolność do szybkiego przystosowywania się do zmian czynników zewnętrznych i utrzymuje jednocześnie konkurencyjność, wzrost i zaangażowanie w tworzenie lepszego świata poprzez działania charytatywne prowadzone przez Lloyd’s Register Foundation.”