ISO 9001 System Zarządzania Jakością

Czym jest ISO 9001?

System zarządzania jakością wg ISO 9001 jest uznawaną międzynarodową normą systemu zarządzania. ISO 9001 jest globalnym wzorcem systemu zarządzania jakością, z ponad milionem wydanych certyfikatów na całym świecie.

"ISO 9001 - Prawdopodobnie najważniejszy element literatury biznesowej, jaki kiedykolwiek napisano."

Mike James, Dyrektor zarządzający, LRQA

Kto może skorzystać na ISO 9001?

ISO 9001 ma zastosowanie do każdej organizacji - niezależnie od jej wielkości i położenia geograficznego. Jedną z głównych zalet ISO 9001 jest jej szerokie zastosowanie we wszystkich rodzajach organizacji. Ponieważ norma skupia się na procesach i zadowoleniu klienta, a nie na procedurach, to ma ona również zastosowanie do dostawców usług oraz producentów.

Wiele branż o zasięgu międzynarodowym także koncentruje swoje wysiłki na jakości; w taki sposób powstały pochodne normy ISO 9001, opierające się na specyficznym systemie zarządzania jakością dla sektorów: motoryzacyjnego, lotniczego, obrony i medycznego.

Dlaczego ISO 9001 jest tak ważna dla organizacji?

ISO 9001 zapewnia infrastrukturę, procedury, procesy i zasoby potrzebne by pomóc organizacjom zarówno monitorować i poprawić wyniki w zakresie wydajności, obsługi klienta i doskonałości produktu.

"Nowi użytkownicy ISO mają wyższe wskaźniki przetrwania firmy, sprzedaży i wzrostu zatrudnienia.”

Mike Toffel, Profesor nadzwyczajny, Harvard Business School

Certyfikat ISO 9001 to:

  • zaangażowanie interesariuszy
  • renoma organizacji
  • satysfakcja klientów oraz
  • przewaga konkurencyjna

Przez lata przeprowadzono liczne niezależne badania prezentujące korzyści z wdrożenia ISO 9001. Jeden z ostatnio publikowanych artykułów ukazał się w prestiżowym recenzowanym czasopiśmie akademickim Harvard Business School.

Korzyści z ISO 9001 z wykorzystaniem LRQA Business Assurance

Systemy zarządzania są coraz bardziej związane z sukcesem i przetrwaniem organizacji. Równolegle, prezesi i dyrektorzy zarządzający na całym świecie kładą większy nacisk na niezależną ocenę, która pomaga zapewnić, że systemy zarządzania są "przydatne dla określonego celu".

Nasza unikalna metodologia, LRQA Business Assurance, pomaga organizacjom zarządzać systemami i zagrożeniami dla poprawy i ochrony ich obecnych i przyszłych wyników działalności. Zapewniamy certyfikacje i szkolenia z wszystkich głównych standardów systemów zarządzania jakością.

Dla organizacji stosujących inne normy, często możemy zaoferować certyfikację zintegrowanego systemów, która pomogą oszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Dowiedz się więcej o LRQA Business Assurance.