IATF 16949 Branża Motoryzacyjna

Czym jest IATF 16949?

IATF 16949, w połączeniu z normą ISO 9001:2008, przynosi korzyści dostawcom w branży samochodowej, którzy muszą spełniać wymagania różnych odbiorców - klientów.

Czym zajmuje się norma IATF 16949? 

IATF 16949 zapewnia ciągłe doskonalenie, podkreślając zapobieganie błędom oraz zmniejszenie zmienności i odpadów w łańcuchu dostaw sektora motoryzacyjnego. IATF 16949 dotyczy projektowania i rozwoju produktu, produkcji oraz, w stosownych przypadkach, montażu i serwisu produktów związanych z motoryzacją.

Korzyści wynikające z IATF 16949?

Jeśli zobowiązali się Państwo do uzyskania certyfikatu, chcąc zyskać nowych klientów lub wejść na nowe rynki, certyfikacja tego standardu pomaga:

  • obniżyć koszty
  • zwiększyć zaufanie
  • łatwą integrację
  • uzyskać przewagę konkurencyjną

IATF 16949 oferuje organizacjom z branży motoryzacyjnej szansę normalizacji i poprawy.

Kto może skorzystać z IATF 16949?

IATF 16949 ma zastosowanie do fabryk danej organizacji, gdzie są produkowane części określone przez klienta, do produkcji i/lub usługi. Funkcje wspierające produkcję, na miejscu bądź zdalne - włączając w to centra projektowe, siedziby korporacji i centra dystrybucyjne, stanowią część auditu, ale nie mogą uzyskać samodzielnej certyfikacji IATF 16949. IATF 16949 może być stosowany w całym łańcuchu dostaw w branży motoryzacyjnej. Jeśli zamierzają Państwo być dostawcą jednego z wielu największych na świecie producentów samochodowych to powinniście wystąpić o certyfikat niniejszej normy, ponieważ jest to umowny wymóg wielu producentów.

W jaki sposób LRQA może pomóc

Systemy zarządzania są coraz bardziej związane z sukcesem i przetrwaniem organizacji. Równolegle, prezesi i dyrektorzy zarządzający na całym świecie kładą większy nacisk na niezależną ocenę, która pomaga zapewnić, że systemy zarządzania są „przydatne dla określonego celu”. Nasza unikalna metodologia, LRQA Business Assurance, pomaga organizacjom zarządzać systemami i zagrożeniami dla poprawy i ochrony ich obecnych i przyszłych wyników działalności. Jako lider w dziedzinie motoryzacji, jesteśmy jedną z niewielu jednostek certyfikujących uznanych przez IATF do zapewnienia oceny i certyfikacji IATF 16949. Zapewniamy certyfikacje i szkolenia z wszystkich głównych standardów. Dla organizacji stosujących inne normy, często możemy zaoferować zintegrowane oceny, które pomogą oszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze