AS 9100 Lotnictwo

Czym jest AS 9100?

AS 9100 to norma systemu zarządzania jakością opracowana przez Międzynarodową Grupę ds. Jakości w Lotnictwie (IAQG) i oparta na normie ISO 9001 z uzupełnieniem dla sektorów: lotniczego, kosmicznego i przemysłu obronnego. AS 9100 ma kilka powiązanych z nią norm, w tym 9110, która jest przeznaczona do naprawy i konserwacji oraz 9120, która jest przeznaczona dla dystrybutorów. Certyfikat 9100 wydaje się w obu Amerykach jako „AS 9100”, w Europie jako "EN 9100" a w regionie Azji i Pacyfiku jako "JIS Q 9100".

Dlaczego AS 9100/9110/9120 są tak ważne dla organizacji?

Certyfikacja norm: 9100/9110/9120 dostarcza dowodów, że dane produkty i usługi spełniają wysokie oczekiwania i standardy sektora lotniczego, kosmicznego i przemysłu obronnego. To pokazuje, że działają Państwo zgodnie z uznanymi, międzynarodowymi i uzgodnionymi praktykami zarządzania jakością, a posiadanie certyfikatu jest niezbędne do wygrywania kontraktów na całym świecie. Korzyści obejmują:

 • praktyki uzgodnione i uznawane na szczeblu międzynarodowym w zakresie zarządzania jakością w sektorze lotniczym, kosmicznym i przemyśle obronnym
 • uprawnienie do umieszczenia swoich danych w ogólnoświatowej bazie certyfikowanych dostawców dla przemysłu lotniczego OASIS (Online Aerospace Supplier Information System)
 • wspólny język w kontaktach z klientami biznesowymi i dostawcami na całym świecie
 • zwiększenie efektywności i skuteczności
 • model ciągłego i systematycznego podnoszenia jakości
 • model dostarczania doskonałości dla klientów i innych zainteresowanych stron

Korzyści z norm AS 9100/9110/9120 z wykorzystaniem LRQA Business Assurance

LRQA Business Assurance zapewnia, że nasze oceny koncentrują się na obszarach i zagadnieniach, które są istotne dla Państwa organizacji. Auditorzy LRQA to specjaliści i eksperci branżowi, którzy dopasowują się do potrzeb biznesowych, umożliwiając efektywną i niezawodną ocenę systemu. Certyfikacje 9100/9110/9120 z LRQA Business Assurance, wykazują wyraźne i przejrzyste zaangażowanie w jakość i ciągłe doskonalenie.

 • Przewaga konkurencyjna - poprawa produktów, procesów i jakości usług, co prowadzi do wyższego poziomu satysfakcji klientów oraz zwiększenia wydajności i efektywności. 
 • Ciągłe doskonalenie - nasze usługi pomagają poprawić wydajność, zmniejszyć ryzyko, ograniczyć ilości odpadów oraz wprowadzić ciągłe doskonalenie w organizacji. 
 • Rosnący udział w rynku - poprzez poprawę jakości w łańcuchu dostaw, pomagamy poprawić relacje z klientami, rozwinąć nowe możliwości rynkowe i zdobyć nowych klientów. 
 • Pokazanie zaangażowania - współpraca z LRQA to wyraźna manifestacja zaangażowania w jakość. Jesteśmy liderem na rynku w dostarczaniu oceny systemów zarządzania, certyfikacji i szkoleń, a ponad połowa z najlepszych na świecie 200 firm wybrała LRQA jako jednostkę certyfikacyjną 
 • Wiedza branżowa - naszymi klientami są jedni z największych w branży lotniczej, stąd możemy pomóc Państwu skorzystać z najlepszych praktyk z całej branży lotniczej.