APQP i PPAP - Praktyczne warsztaty wg wymagań AIAG

Dwudniowe praktyczne szkolenie z zakresu stosowania, interpretacji i najlepszych praktyk w zakresie planowania jakości produktu i zatwierdzania części do produkcji w motoryzacji.

Potrzebujesz tego kursu, jeśli... 

Twoja praca wymaga zarządzania projektem zgodnie z wymaganiami motoryzacyjnymi Uczestniczysz w projekcie związanym z dostarczaniem części dla motoryzacji Masz za zadanie weryfikować dostawców wg wymagań PPAP.

O szkoleniu… 

APQP - Zaawansowane planowanie jakości produktu. APQP ma jako jeden ze swoich głównych celów, aby skrócić fazę przedprodukcyjną wyrobu. W związku z tym wiele działań, które tradycyjnie przeprowadzane są po sobie odbywają się tu jednocześnie. Stawia to zwiększone wymagania w zakresie zarządzania projektami. 

PPAP - Na kursie otrzymasz informacje na temat procesu zatwierdzania części w produkcji seryjnej (PPAP). Wymagania PPAP są szczególnie ważne w przemyśle motoryzacyjnym, aby wykazać stabilną jakość dostaw i wystarczającą wydajność dla danego produktu. 

Podczas kursu wspólnie przejdziemy cały proces PPAP. Program kursu zapewnia zrozumienie wymagań PPAP i praktycznego zastosowania przy wypełnianiu formularza PSW. Ukończenie kursu pozwoli uniknąć problemów z zatwierdzaniem nowych produktów z powodu braków formalnych lub brakujących dokumentów i uniknąć utraty przyszłych kontraktów. 

Nauczysz się… 

Szkolenia przeprowadzi Cię przez praktyczny przykład nowego projektu dla branży motoryzacyjnej - od zapotrzebowania poprzez rysunki, produkcję narzędzi, plan kontroli procesowej do uruchomienia masowej produkcji. 

Zapoznamy Cię z poszczególnymi etapami APQP, stosowanymi narzędziami, wymaganiami dokumentacyjnymi i powiązania pomiędzy APQP oraz IATF 16949:2016. Pokażemy Ci, jak APQP łączy się z PPAP. 

Szkolenia powiązane… 

  • Warsztaty z zakresu FMEA, MSA, SPC 
  • VSM – Mapowanie Strumienia Wartości 
  • Problem Solving - Rozwiązywanie problemów metody 8D i A3 
  • Lean Manufacturing – wprowadzenie i Identyfikacja marnotrawstwa

Zakres czasowy 2 dni (9:00-16:30)
Cena: 1150 PLN + VAT
W cenie szkolenia Materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, lunch
Rodzaj certyfikatu

Imienny certyfikat uczestnictwa

Data rozpoczęcia Data zakończenia Miejsce Zarezerwuj kurs
Katowice Zarezerwuj teraz
Warszawa Zarezerwuj teraz
Poznań Zarezerwuj teraz
Katowice Zarezerwuj teraz
Poznań Zarezerwuj teraz