APQP i PPAP - Praktyczne warsztaty wg wymagań AIAG

Dwudniowe praktyczne szkolenie z zakresu stosowania, interpretacji i najlepszych praktyk w zakresie planowania jakości produktu i zatwierdzania części do produkcji w motoryzacji.

Potrzebujesz tego kursu, jeśli... 

Twoja praca wymaga zarządzania projektem zgodnie z wymaganiami motoryzacyjnymi Uczestniczysz w projekcie związanym z dostarczaniem części dla motoryzacji Masz za zadanie weryfikować dostawców wg wymagań PPAP.

O szkoleniu… 

APQP - Zaawansowane planowanie jakości produktu. APQP ma jako jeden ze swoich głównych celów, aby skrócić fazę przedprodukcyjną wyrobu. W związku z tym wiele działań, które tradycyjnie przeprowadzane są po sobie odbywają się tu jednocześnie. Stawia to zwiększone wymagania w zakresie zarządzania projektami. 

PPAP - Na kursie otrzymasz informacje na temat procesu zatwierdzania części w produkcji seryjnej (PPAP). Wymagania PPAP są szczególnie ważne w przemyśle motoryzacyjnym, aby wykazać stabilną jakość dostaw i wystarczającą wydajność dla danego produktu. 

Podczas kursu wspólnie przejdziemy cały proces PPAP. Program kursu zapewnia zrozumienie wymagań PPAP i praktycznego zastosowania przy wypełnianiu formularza PSW. Ukończenie kursu pozwoli uniknąć problemów z zatwierdzaniem nowych produktów z powodu braków formalnych lub brakujących dokumentów i uniknąć utraty przyszłych kontraktów. 

Nauczysz się… 

Szkolenia przeprowadzi Cię przez praktyczny przykład nowego projektu dla branży motoryzacyjnej - od zapotrzebowania poprzez rysunki, produkcję narzędzi, plan kontroli procesowej do uruchomienia masowej produkcji. 

Zapoznamy Cię z poszczególnymi etapami APQP, stosowanymi narzędziami, wymaganiami dokumentacyjnymi i powiązania pomiędzy APQP oraz IATF 16949:2016. Pokażemy Ci, jak APQP łączy się z PPAP. 

Szkolenia powiązane… 

  • Warsztaty z zakresu FMEA, MSA, SPC 
  • VSM – Mapowanie Strumienia Wartości 
  • Problem Solving - Rozwiązywanie problemów metody 8D i A3 
  • Lean Manufacturing – wprowadzenie i Identyfikacja marnotrawstwa

Zakres czasowy 2 dni (9:00-16:30)
Cena: 1100 PLN + VAT
W cenie szkolenia Materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, lunch
Rodzaj certyfikatu

Imienny certyfikat uczestnictwa

Data rozpoczęcia Data zakończenia Miejsce Zarezerwuj kurs
Katowice Zarezerwuj teraz
Warszawa Zarezerwuj teraz
Poznań Zarezerwuj teraz